Słowno i muzycznie podczas koncertu w Skokowej

Dorota Leń | Niedziela 06.09.2015 aktualizacja: 06.09.2015, 15:02
W niedzielę 30 sierpnia 2015 roku w Kościele Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Skokowej miała miejsce inauguracja XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Władze Gminy Prusice na koncercie reprezentowali Radni Miasta i Gminy Prusice z miejscowości Skokowa: Artur Bagiński i Józef Gruchała. Był to pierwszy z trzech koncertów w Gminie Prusice.

W ramach koncertu słowno – muzycznego „Emilii Matce mojej – Jan Paweł II”  przed zgromadzoną publicznością w Kościele w Skokowej wystąpili Halina Łabonarska – recytacja oraz Robert Grudzień – organy, a także Monika Łyżwa – Wąsowicz – sopran.

Kolejny koncert na terenie Gminy Prusice odbędzie się w niedzielę 20 września 2015 roku o godz. 16.00 w Kościele p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie. Będzie to koncert pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza. „Muzyka dworów Europy” to widowisko połączone z chóru, kwartetu smyczkowego i organów.

Na „deser” wśród koncertów w Gminie Prusice zostaje Koncert Patriotyczny, który odbędzie się w dniu 11 listopada 2015 roku o godz. 11.15  w Kościele Św. Jakuba w Prusicach.

Już dzisiaj wszystkich melomanów z Gminy Prusice zapraszamy kolejne koncerty w naszej Gminie.

Foto: MFMKiO

|