Sołectwo Wilkowa najlepszym startem w Odnowie Wsi

Dorota Leń | Czwartek 31.08.2017 aktualizacja: 31.08.2017, 08:03
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie z Sołtysem Sołectwa Wilkowa Wiesławem Gryzem uczestniczył w poniedziałek 28 sierpnia 2017 roku w uroczystej konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, podczas której Marszałek Cezary Przybylski oraz Wicemarszałek Ewa Mańkowska ogłosili laureatów poszczególnych kategorii w ramach konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2017”.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od kilku lat organizuje konkurs Piękna Wieś Dolnośląska w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” oraz „Najlepszy start w odnowie wsi”.

Samorząd prusicki w tym roku zgłosił Sołectwo Wilkowa w ramach kategorii  „Najlepszy start w odnowie wsi” z działaniem „Drzewostan możliwości”, zaś Kopaszyn w  kategorii  „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” projektem „Promocja idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej w miejscowości Kopaszyn”.

Wilkowa na 1. Miejscu

„Drzewostan możliwości” to jeden z czterech projektów zgłoszonych w kategorii Najlepszy start w odnowie wsi”. I to ten projekt dał Sołectwu Wilkowa zwycięstwo.

- Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Sołectwo Wilkowa zajęło I miejsce i zwyciężyło w kategorii „Najlepszy start w odnowie wsi” -  podkreślił po ogłoszeniu wyników Burmistrz Igor Bandrowicz, dodając: - Panu Sołtysowi oraz Mieszkańcom wsi gratuluję, za tak wspaniały rozwój miejscowości oraz życzę dalszej motywacji w rozwijaniu swojej Małej Ojczyzny.  Wspólnie z Sołtysem Wiesławem Gryzem cieszymy się z sukcesu jakie Sołectwo Wilkowa osiągnęło w taki krótkim czasie. Kilka miesięcy temu została powołana Grupa Odnowy Wsi oraz stworzona strategia sołecka, a także podjęta uchwała o przystąpieniu do Odnowy Wsi, a już dzisiaj jest tego efekt.

Natomiast Sołtys Wiesław Gryz zaznaczył, że ten sukces to sukces wszystkich Mieszkańców wsi, którzy aktywnie włączają się w jej rozwój.

Zwycięskie Sołectwo swoją nagrodę odbierze w sobotę 7 października 2017 roku w Najpiękniejszej Wsi Dolnego Śląska -  Wsi Bocianiej – Niedźwiedzice w Gminie Chojnów podczas Finału Konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2017”, na który już dzisiaj zapraszamy.

Foto: UMWD

|