Stacja kolejowa w Skokowej będzie jak nowa!

Dorota Leń | Sobota 21.01.2017 aktualizacja: 21.01.2017, 13:29
Gmina Prusice planuje uporządkować teren wokół stacji kolejowej w Skokowej. W ramach projektu „Park & Ride” zaplanowano budowę parkingów z obu stron stacji dla 94 samochodów, wiat dla 40 rowerów i 20 motocykli. Ma powstać również nowy przystanek autobusowy oraz zostaną zmodernizowane istniejące dojazdy. Samorząd prusicki złożył wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. PKP Polskie Linie Kolejowe SA wyraziły zgodę na tę inwestycję oraz deklarują przekazanie Gminie terenu na własność. Budowa parkingów ma zostać ukończona w 2018 roku.

 

Jednak o komforcie podróżowania decyduje także obsługa podróżnych na stacji, a więc poczekalnia, toalety i inne usługi.

Zarząd PKP PLK SA zdecydował, że Stacja Skokowa zostanie włączona do projektu modernizacyjnego, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Na modernizację 11 stacji kolejowych w województwach dolnośląskim i opolskim zostanie przeznaczone 69,33 mln zł. 

W Skokowej powstaną dwie komfortowe poczekalnie dla podróżnych, w tym jedna ogrzewana, toalety, pokój dla matki z (małymi) dziećmi oraz kasa biletowa. Będą dostępne także inne usługi (sklepik oraz bar) prowadzone na zasadzie ajencyjnej.

Pozostałe pomieszczenia w budynku będą również wyremontowane i udostępnione na cele publiczne. Na wykonanie prac modernizacyjnych wymagane jest pozwolenie na budowę, dlatego zakończenie projektu przewidziane jest na początek 2021 roku.

Wiktor Lubieniecki

|