Start kampanii społecznej „Nie daj się czadowi” w Prusicach

Dorota Leń | Niedziela 23.04.2017 aktualizacja: 23.04.2017, 15:04
W Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach w środę 19 kwietnia 2017 roku odbyły się warsztaty w ramach kampanii społecznej „Nie daj się czadowi!” zorganizowane przez Fundację Ludzie Jesieni z Siemianic. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 10 maja 2017 roku o godz. 17.30 w GOKiS w Prusicach. Projekt współfinansowany jest ze środków z budżetu Gminy Prusice.

Podczas godzinnego pokazu w ramach warsztatów rozpoczynających kampanię społeczną „Nie daj się czadowi!”  przedstawiciele Fundacji Ludzie Jesieni z Siemianic oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prusicach przedstawili przybyłym możliwe zagrożenia związane z tlenkiem węgla. W trakcie spotkania wyświetlono filmy informacyjne oraz zaprezentowano prezentacje, a także miał miejsce pokaz skuteczności czujek czadu z zastosowaniem prawdziwego gazu CO.

 

Wszyscy zgromadzeni otrzymali wysokiej klasy detektor tlenku węgla Fireangel, a zwycięzcy loterii dodatkowo glukometr Bayera.

Już dzisiaj w imieniu Organizatorów zapraszamy na kolejne warsztaty pokazowe do Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach w środę 10 maja 2017 roku o godz. 17.30.

foto: Fundacja Ludzie Jesieni

|