Strupina wśród laureatów Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej

Dorota Leń | Niedziela 13.09.2015 aktualizacja: 13.09.2015, 17:53
Miło nam poinformować, że Sołectwo Strupina - różana wieś zajęło II miejsce w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2015 w kategorii „Najpiękniejszą Wieś”. Finał odbędzie się 10 października 2015 roku w zwycięskiej wiosce Czaple – Wioska Piasku i Kamienia.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz siódmy zorganizował konkurs na Piękną Wieś Dolnośląską w czterech kategoriach „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” oraz „Najlepszy start w odnowie wsi”.

Celem konkursu jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Gmina Prusice po sukcesach Sołectwa Borówek w latach ubiegłych, w tym roku do kategorii „Najpiękniejsza Wieś” zgłosiła naszą drugą wioskę tematyczną – Strupinę – różaną wieś.

Jury Strupinę odwiedziło 10 sierpnia 2015 roku. W pracach Komisji konkursowej, powołanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jak się okazało wysiłek mieszkańców został nagrodzony, a Sołectwo Strupina zajęło II miejsce w konkursie Piękna Wieś Dolnośląska 2015 w kategorii „Najpiękniejszą Wieś”.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy, a także życzymy mieszkańcom dalszego rozwoju wsi:)

Już dzisiaj zapraszamy 10 października 2015 roku na Finał konkursu Piękna Wieś Dolnośląska do zwycięskiej wioski - Czaple - Wioska Piasku i Kamienia

 

|