Szkolne obchody Dnia Niepodległości

Daniela Bacańska | Poniedziałek 13.11.2017 aktualizacja: 20.11.2017, 11:59
Szkoła Podstawowa w Piotrkowicach w piątek 10 listopada 2017 roku rozpoczęła uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbyły się rano na Skwerze Różanym, a o godz. 18 w świetlicy wiejskiej w Strupinie. W popołudniowych obchodach uczestniczył Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun, Radny Miasta i Gminy Prusice Wacław Bienias, Sołtys Strupiny Janina Słota oraz rodzice i mieszkańcy Sołectwa.

Podczas porannych obchodów uczniowie najmłodszych klas SP w Strupinie wraz z wychowawcami, Dyrektorem Mariuszem Kiepulem i zaproszonymi gośćmi na Skwerze Różanym odśpiewali Hymn Polski i złożyli wiązankę kwiatów pod Flagą w hołdzie wszystkim bohaterom. Następnie w świetlicy wiejskiej odbyła się uroczysta Akademia, podczas której uczniowie klasy II i III przedstawili inscenizację upamiętniającą Święto 11 Listopada.

Natomiast w trakcie popołudniowych uroczystości na świetlicy wiejskiej w Strupinie dla Mieszkańców wsi i zaproszonych gości odbyła się dalsza część obchodów Dnia Niepodległości, podczas których przedstawiono patriotyczną inscenizację.

Obchody Święta Niepodległości zostaną zakończone w poniedziałek okolicznościową Akademią, która odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach.

|