Tenisowe Talenty z Gminy Prusice znalezione

Dorota Leń | Niedziela 11.10.2015 aktualizacja: 11.10.2015, 22:33
W sobotę 26 września 2015 roku na terenie Pałacu w Brzeźnie odbył się Tenisowy Turniej Gmin: Prusice, Trzebnica i Oborniki Śląskie. Impreza została objęta patronatem włodarzy trzech gmin Powiatu Trzebnickiego, w tym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, który wsparł imprezę finansowo, rzeczowo i merytorycznie. Tenisowy Turniej Gmin to wydarzenie, które miało rodzinną atmosferę i wielkie sportowe emocje dla dzieci. Wśród uczniów klas 1-3 z terenu Gminy Prusice znaleźli się zwycięzcy swoich kategorii, a także tenisowi stypendyści.

Firma ProActive, Stowarzyszenie Gradi Golf Club oraz Pałac w Brzeźnie wspólnie z Gminą Prusice, Trzebnica i Oborniki Śląskie zorganizowało w sobotę 26 września 2015 roku na terenie Pałacu w Brzeźnie Tenisowy Turniej Gmin.

Impreza miała na celu wyłonienie najzdolniejszych sportowo dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej z terenu trzech gmin: Prusice, Trzebnica i Oborniki Śląskie – podkreślają Organizatorzy dodając: -  Uczestnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych- klasy I, II i III w specjalnych torach przeszkód, zawierających elementy tenisowe. Zwycięzcy- dzieci które uzyskały najlepszy czas  z każdej gminy i w każdej kategorii wiekowej zostali nagrodzeni tenisowymi stypendiami, ufundowanymi przez firmę ProActive. Dzieci rozpoczną darmową naukę gry w tenisa zimnego w swojej gminie!


Najlepsi w kategorii drużynowej okazali się uczniowie z Gminy Trzebnica, II miejsce zajęli uczniowie z Gminy Oborniki Śląskie, zaś najniższe podium należało do uczniów z terenu Gminy Prusice.

Jeśli chodzi o klasyfikację w poszczególnych kategoriach, to w kategorii klas 1 wygrała przedstawicielka Gminy Prusice Oliwia Stachurska. Zwycięskie podium w kategorii klas 3 należało również do przedstawiciela Gminy Prusice Szymona Stachurskiego.

Wśród tenisowych stypendystów znalazło się również czworo uczniów z terenu Gminy Prusice, wśród których są Oliwia Stachurska, Natasza Bagińska, Aleksandra Sadkowska oraz Szymon Stachurski.

 


Impreza, oprócz wymiaru sportowego, miała również charakter rodzinnego pikniku z wieloma atrakcjami.

- Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na polu golfowym, strzelnicy golfowej oraz w minigolfie – zaznaczają Organizatorzy -  Do zwiedzania Pałacu, pięknego ogrodu orz Strefy SPA i Wellness zachęcał konkurs, gdzie główna nagrodą był voucher na pobyt w Pałacu, który wygrała Nina Świlak z Gminy Prusice!

Jak podkreślają Organizatorzy, Tenisowy Turniej Gmin zgromadził w Brzeźnie prawie 100 dzieci biorących udział w turnieju oraz ich rodziny.

Impreza została również wzbogacona przez sporą ofertę Wystawców oraz sponsorów, którzy mieli przygotowany na swoich stoiskach szereg atrakcji dla gości oraz degustacji i konkursów z nagrodami.

- Pragniemy serdecznie podziękować uczestnikom turnieju za wspaniałą rywalizację, rodzinom dzieci za przybycie i aktywny udział w atrakcjach dodatkowych oraz sponsorom: sieci sklepów Rabat za ufundowanie słodkości dla dzieci, firmie KLIWO za wsparcie finansowe, firmie IspeakEnglishSchool za udział w imprezie, uatrakcyjnienie pikniku konkursami i nagrodami, firmie Tropical Aloedriks za ufundowanie napojów dla dzieci oraz przygotowanie degustacji dla gości, cukierni BEZA za ufundowanie słodkości dla dzieci i rodziców, firmie Tarczyński za przygotowanie stanowiska wystawienniczego oraz degustacji dla gości, firmie GJ Gacjana za przygotowanie degustacji dla gości, firmie Sady Celmerów za ufundowanie owoców dla dzieci i rodziców oraz soków do degustacji i p. Tomaszowi Wiśniowskiemu za uatrakcyjnienie pikniku pokazem garncarstwa z gospodarstwa Kruczyna z Pęgowa- Fundacja Cegielnia – wymieniają Organizatorzy dodając: - Pragniemy podziękować także patronom imprezy- Burmistrzom oraz ich współpracownikom za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz merytoryczne w organizacji Turnieju!!!

Patronat nad imprezą objęli burmistrzowe gmin biorących udział w imprezie: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice- Igor Bandrowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica- Marek Długozima oraz Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki Śląskie- Arkadiusz Poprawa.

Jedno z haseł promujących Gminę Prusice to „Gmina inwestująca w sport”, o czym można się przekonać że władze Gminy Prusice na czele z Burmistrzem Igorem Bandrowiczem  nie tylko inwestują w infrastrukturę sportową, która już jest dość „bogata”, ale także w organizacje wielu imprez, turniejów i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży w różnorodnych dyscyplinach tj. w piłce nożnej, w piłce siatkowej, w koszykówkę, w tenisa czy też w golfa.

 

Tekst: Dorota Leń

Zdjęcia: Organizatorzy

|