Umowa na budowę chodnika na cmentarzu w Prusicach podpisana

Daniela Bacańska | Czwartek 05.10.2017 aktualizacja: 05.10.2017, 16:27
W piątek 29 września 2017 roku proboszcz Parafii św. Jakuba Apostoła w Prusicach ks. Bernard Świst podpisał umowę z wykonawcą na prace ziemne przy budowie chodnika wraz z oświetleniem, nagłośnieniem oraz monitoringiem na cmentarzu parafialnym w Prusicach. Planowany termin zakończenia prac długo oczekiwanej inwestycji przez Mieszkańców Prusic przewidziano na 25 października 2017 roku.

Jednym z punktów programu wyborczego Burmistrza Igora Bandrowicza w wyborach samorządowych w 2014 roku dla miejscowości Prusice była budowa chodnika na cmentarzu w Prusicach. Rozpoczęła się realizacja tej obietnicy wyborczej, gdyż właśnie zaczęły się prace ziemne przy budowie chodnika.

Jednak zacznijmy od początku temat budowy chodnika na cmentarzu w Prusicach pojawił się w 2013 roku, kiedy zaczęto planować inwestycję. Jak wiadomo, aby rozpocząć roboty budowlane, trzeba wykonać projekt i uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, w tym także zgodę konserwatora zabytków.

- W 2014 roku opracowaliśmy koncepcje budowy chodnika wraz z oświetleniem i nagłośnieniem – podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz, kontynuując:- Rozpoczęliśmy również konsultacje projektu budowy chodnika na cmentarzu z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który po przedłużających się uzgodnieniach zaakceptował ostateczny projekt i wyraził pozytywną zgodę na realizację długo oczekiwanej inwestycji. Pozwoliło nam to przejść do wyłonienia Wykonawcy, podpisania z nim umowy i rozpoczęcia robót na naszym cmentarzu.

Dzięki tej inwestycji powstanie chodnik główny wraz z pięcioma odnogami, wzdłuż którego zostanie wykonane oświetlenie, a także będzie zamontowane nagłośnienie oraz monitoring, który ma przeciwdziałać ewentualnym aktom wandalizmu.

Planowany termin zakończenia prac to 25 października 2017 roku, co pozwoli na to, aby odwiedzając groby naszych bliskich podczas Wszystkich Świętych móc korzystać z nowo wybudowanego chodnika.

W tym miejscu z uwagi na prowadzone prace w ciągu najbliższych 3 tygodni mogą pojawić się utrudnienia w poruszaniu się po prusickim cmentarzu, prosimy wszystkich o wyrozumiałość.

|