Urodziny Misia w prusickiej Multitece

Daniela Bacańska | Poniedziałek 27.11.2017 aktualizacja: 28.11.2017, 08:32
25 listopada już po raz 115 swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek dostępnych na rynku, moda na misie nie przemija.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia, jest on towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Należy również do grona  przyjaciół naszej Multiteki.

W piątek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Prusicach urodziny misia obchodziła najmłodsza grupa dzieci „Moliki książkowe” w strojach bajkowych, natomiast w sobotę dzieci starsze wraz z zuchami.

W tym dniu biblioteka zamieniła się w Misiolandię, pełną pluszowych misiów. Każdy z zaproszonych gości przyniósł ze sobą maskotkę.

Na spotkaniu przedstawiono historię pierwszego pluszowego misia, następnie dzieci miały możliwość przekonania się że misie to nie tylko pluszaki, ale bohaterowie wielu wierszyków, książek czy filmów, nie zabrakło również wspólnych zabaw, na dzieci czekał  szereg wspaniałych atrakcji tj. konkursy plastyczne, zręcznościowe w których dzieci chętnie brały udział. Dla wszystkich uczestników przygotowano także słodki poczęstunek, oraz pamiątkowy drobiazg.

W związku z obchodami 115 Urodzin Misia dnia 24 listopada do „Multiteki” w Prusicach  zawitali aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Zaprezentowali oni dzieciom przedszkolnym spektakl pt. "Żółw i zając". Była to ciekawa, a zarazem śmieszna opowieść o leśnych zwierzątkach, które postanowiły zorganizować zawody sportowe. Bajka zakończyła się pouczającym morałem, który na pewno pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy artystom za mile spędzony czas .

|