W Pawłowie Trzebnickim królowało jabłko

Dorota Leń | Sobota 29.10.2016 aktualizacja: 29.10.2016, 17:05
W sobotę 8 października 2016 roku na świetlicy wiejskiej w Pawłowie Trzebnickim odbyło się 7. Święto Jabłka i Szarlotki. Tradycyjnie nie zabrakło konkursu na najlepsze ciasto z jabłkami. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla każdego.

Pawłów Trzebnicki od siedmiu lat na przełomie września – października słynie z organizacji Święta Jabłka i Szarlotki. W tym roku nie było inaczej, gdyż w sobotę 8 października 2016 roku kolejna impreza odbyła się, tym razem w świetlicy wiejskiej. W programie znalazły się występy dzieci w wydaniu „Mam Talent”, pod okiem Żanety Błaszak , atrakcje dla dzieci i młodzieży oraz zabawa taneczna, a także tradycyjnie konkurs na najlepsze ciasto z jabłkami.

- Do tegorocznego konkursu zostało zgłoszonych 9 ciast, w tym jedno upieczone samodzielnie przez dzieci z Orlika w Pawłowie Trzebnickim i w nagrodę otrzymały upragnioną grę FIFA. – podkreślali Organizatorzy dodając: – Wszystkie przygotowane smakołyki były naprawdę bardzo pyszne i estetycznie przygotowane.

Jury w składzie: Joanna Wiraszka - organizatorka i członek zarządu Stowarzyszenia Aktywni oraz wiceprezes LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich, Ewa Rogowska – Kierownik Biura Stowarzyszenia LGD oraz wybrani z publiczności: Pani Patrycja i Panowie Arkadiusz i Marek miało ciężki „orzech do zgryzienia”.

Zwyciężczynią konkursu została Pani Renata Lis, zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętów AGD ufundowane przez LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Organizatorami tegorocznej, już siódmej edycji byli: Stowarzyszenie „Aktywni” z Pawłowa Trzebnickiego, Gmina Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Święto Jabłka i Szarlotki to cykliczna impreza Gminy Prusice, która co roku odbywa się w Pawłowie Trzebnickim. W związku z tym Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają w przyszłym roku ponownie do Pawłowa.

 

DL

Foto: Stowarzyszenie Aktywni z Pawłowa Trzebnickiego

|