W Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach zapłacisz kartą i Blikiem!

Dorota Leń | Niedziela 19.03.2017 aktualizacja: 19.03.2017, 17:20
Dobra wiadomość dla Mieszkańców Gminy Prusice i Petentów. Jak informuje Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz w Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach, aby uiścić opłatę za podatki oraz opłatę skarbową nie trzeba mieć przy sobie żywej gotówki, gdyż od piątku 17 marca 2017 roku można płacić kartą płatniczą oraz dokonać płatności BLIK. Płatności można dokonywać w sekretariacie prusickiego magistratu.

W Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach zostało wprowadzone kolejne innowacyjne rozwiązanie, ułatwiające petentom załatwianie niezbędnych odpłatnych formalności, jakimi jest płatność.

- Od kilku dni w naszym magistracie można dokonywać płatności przy pomocy karty płatniczej oraz dokonać płatności BLIK za pomocą smartfona podłączonego do Internetu i posiadającego specjalną aplikację – opowiada Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dodając: -  W prusickim urzędzie petenci mogą dokonać płatności za: podatek od nieruchomości od osób fizycznych, podatek rolny od osób fizycznych, podatek leśny od osób fizycznych oraz opłatę skarbową ( za zaświadczenia o zameldowaniu, zaświadczenia o dochodowości, zaświadczenia o posiadanych gruntach, zaświadczenia o wydaniu aktów małżeństwa, urodzenia oraz zgonu, a także zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach).

Terminal został zainstalowany w Sekretariacie urzędu. Mieszkańcy Gminy i petenci mają teraz możliwość bezgotówkowego pokrycia opłat i podatków.

|