Święto Plonów Gminy Prusice na ludowo i z gwiazdą disco – polo

Dorota Leń | Czwartek 18.08.2016 aktualizacja: 21.08.2016, 16:48
W sobotę 3 września 2016 roku zapraszamy na Dożynki Gminy Prusice 2016, które odbędą się na boisku sportowym w Strupinie. Tradycyjnie podczas Święta Plonów w Gminie Prusice nie zabraknie obrzędów dożynkowych oraz występów Zespołów Ludowych, Dożynkowego Turnieju Sołectw, konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” i konkursu na „Najładniejsze Stoisko Dożynkowe”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Disco – Polo – JORRGUS.

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wraz ze Starostami Dożynek Małgorzatą Słotą i Zdzisławem Turczynem zapraszają bardzo serdecznie na tegoroczne Dożynki Gminy Prusice, których gospodarzami będzie Sołectwo Strupina.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się od Mszy Św. w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie, gdzie zgromadzeni będą dziękować za tegoroczne zebrane Plony.

Następnie Korowód Dożynkowy stworzony z delegacji Sołectw wraz z wieńcami dożynkowymi przejdzie na teren boiska sportowego w Strupinie, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie Święta Plonów w Gminie Prusice. Oczywiście nie zabraknie obrzędu dożynkowego, Dożynkowego Turnieju Sołectw, konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” i konkursu na „Najładniejsze Stoisko” Dożynkowe. Podczas tegorocznych dożynek będzie miało miejsce szczególne wydarzenie, jakim będzie uroczyste otwarcie placu zabaw przy Szkole Podstawowej.

Na scenie wystąpią zespoły Ludowe z terenu Gminy Prusice: Trzy Dęby, Strupinianie oraz Dwie Wioseczki, a także gościnnie zaproszony Zespół Ludowy, co jest niespodzianką Organizatorów.

Natomiast o godz. 20 na scenie wystąpi Gwiazda Wieczoru, gwiazda Disco Polo - Zespół JORRGUS, znany z takich utworów muzycznych jak „Ja chcę mieć żonę”, „Malowana lala”, „Niebezpieczna”, czy też „Ona ma coś w sobie”. Na zakończenie imprezy oczywiście będzie tradycyjna zabawa taneczna do białego rana.

W trakcie imprezy nie zabraknie Parku Zabaw dla najmłodszych oraz Jarmarku Sołectw i Stowarzyszeń Gminy Prusice, a także wielu innych atrakcji i stoisk gastronomicznych.

Jak podkreślają Organizatorzy w Strupinie będzie się działo, więc już dzisiaj zapraszamy na Dożynki Gminy Prusice.

DL

 Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć bez wiedzy i zgody Gminy Prusice oraz autora zabronione!

|