Święto Plonów Gminy Prusice na ludowo i z gwiazdą disco – polo

Dorota Leń | Sobota 26.08.2017 aktualizacja: 26.08.2017, 09:16
W sobotę 26 sierpnia 2017 roku zapraszamy na Dożynki Gminy Prusice 2017, które odbędą się w Parku w Pietrowicach Małych. Tradycyjnie podczas Święta Plonów w Gminie Prusice nie zabraknie obrzędów dożynkowych oraz występów Zespołów Ludowych, Dożynkowego Turnieju Sołectw, konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” i konkursu na „Najładniejsze Stoisko Dożynkowe”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Disco – Polo – „ANDRE”.

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wraz ze Starostami Dożynek Moniką Pietrasz i Jackiem Piotrowskim zapraszają bardzo serdecznie na tegoroczne Dożynki Gminy Prusice, których gospodarzami będzie Sołectwo Pietrowice Małe.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 13 Dożynkową Mszą Św. polową. Następnie odbędzie się uroczyste otwarcie Święta Plonów w Gminie Prusice przez Burmistrza Igora Bandrowicza oraz Starostów Dożynek, zostaną wręczone odznaczenia dla rolników i Gospodarzy Gminy Prusice, a także nie zabraknie obrzędu dożynkowego, wręczenia wieńców i chlebów dożynkowych.

Oczywiście nie zabraknie Dożynkowego Turnieju Sołectw, konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” i konkursu na „Najładniejsze Stoisko” Dożynkowe. Podczas dożynek zostaną również wręczone nagrody w konkursie na legendę o zegarze. Tegoroczną nowością będzie Powiatowy Konkurs OSP – Wizytujemy, Doradzamy, Zapobiegamy.

Na scenie wystąpią rodzime zespoły Ludowe z terenu Gminy Prusice: Strupinianie,  Dwie Wioseczki oraz Trzy Dęby z Borówka.

Natomiast o godz. 21 na scenie wystąpi Gwiazda Wieczoru, popularny zespół disco-polo znany z takich utworów, jak: „Ale Ale Aleksandra”, „Ta szalona Karolina”, „Powiedz ludziom” oraz „Kasiu, Kasieńko”, czyli mowa o „ANDRE”. Na zakończenie imprezy oczywiście będzie tradycyjna zabawa taneczna do białego rana.

W trakcie Święta Plonów Gminy Prusice, będzie czekał szereg atrakcji dla każdego, w tym m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży, Park Zabaw dla najmłodszych, Jarmark Sołectw i Stowarzyszeń Gminy Prusice, a także coś pysznego do zjedzenia, i do picia.

|