Święto tańca i Taneczna Gala w Gminie Prusice

Daniela Bacańska | Poniedziałek 27.11.2017 aktualizacja: 27.11.2017, 10:46
W sobotę 25.11.Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej w Prusicach zamieniła się w salę balową. Kolorowe światła, piękne kreacje, błyszczące cekiny i delikatne pióra oraz wielkie emocje od godzin przedpołudniowych ogarniały całą salę. Do Prusic zjechali licznie tancerze wraz z trenerami, rodzinami i znajomymi. I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice odbył się w dwóch blokach.

Tancerze rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych i klasach sportowych. Od godzin porannych na Sali odbywały się ostatnie przygotowania i treningi, aby od 10:00 można było podziwiać pary i rywalizację tancerzy w grupach dziecięcych oraz młodzieżowych. O 17:00 rozpoczęła się Gala Taneczna, podczas której najlepsze pary zaprezentowały swoje umiejętności.

W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział ponad 400 tancerzy z całej Polski z 67 szkół tańca - m. in. ze Szczecina, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Głównym organizatorem było Studio Tańca Impressionante z Wrocławia w osobie kierownika turnieju Tomasza Zoń. Dzięki wsparciu Studia Tańca Klasycznego Sofija z Trzebnicy, GOKiS-u z Prusic, Konsulatu Austrii we Wrocławiu, wolontariuszy oraz sponsorów - Akces, Supadance, Kubasik, Oriflame turniej ten można uznać za wielkie święto tańca.

Dzień wypełnił wspaniałe przeżycia całej zgromadzonej na Sali publiczności. Nie zabrakło również mieszkańców naszej gminy. Można powiedzieć, że w wyjątkowo pięknym klimacie licznie przybyli goście spędzili andrzejkowy wieczór w Gminie Prusice.

|