Wspaniała Szlachetna Paczka z Prusic dla wyjątkowej rodziny

Dorota Leń | Sobota 19.12.2015 aktualizacja: 19.12.2015, 21:53
„Gest, miłe słowo, błysk w oku. Czasem jedno słowo wystarczy, by ktoś poczuł się ważny. Jedna chwila spędzona razem może sprawić, że ktoś uwierzy w siebie. Właśnie dzięki takim drobiazgom ludzie odzyskują siłę i nadzieję. I Ty możesz pomóc rodzinom w potrzebie!” Cytat pochodzi ze strony internetowej „Szlachetnej Paczki” www.szlachetnapaczka.pl, której idea zrodziła się 15 lat temu! Do tego szczytnego przedsięwzięcia dołączyli w tym roku także Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Multiteki i Prusickiego Centrum Fitness, a inicjatorem był dyrektor GOKiSu, Paweł Grzyb. Pomysł godny naśladowania!

W ciągu kilku dni zebrano artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, odzież, zabawki oraz zakupiono meblościankę dla rodziny wybranej spośród ponad 20 tys. potrzebujących.

W sobotę 12 grudnia 2015 roku pracownicy GOKiSU pojechali z wolontariuszami Szlachetnej Paczki do jednej z dolnośląskich wsi, gdzie przywitała ich trójka wspaniałych dzieciaków wraz ze swym tatą. Jest to skromna rodzina, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn, a oferowana pomoc jest dla nich impulsem do zmiany na lepsze.

 Jak możemy przeczytać na stronach Szlachetnej Paczki „do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz Ci, których spotkało nieszczęście. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się pomocy, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.”

Do naszej rodziny dotarło dziewięć sporej wielkości paczek. W najbliższych dniach dotrą także meble. Cała trójka wraz z tatą została również zaproszona do Prusickiego Obiektu Multifunkcyjnego na hit kinowy „Gwiezdne wojny”, który będzie można obejrzeć w styczniu 2016 roku.

Przed odjazdem do Prusic dzieci obdarowały swoich „Mikołajów” uściskami i uroczymi, własnoręcznie zrobionymi serduszkami z napisem „Wesołych Świąt”. Chwilę później wyruszono w drogę powrotną, ale wzruszenie długo jeszcze ściskało za gardło.

Do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach drogą elektroniczną dotarła od wolontariusza „Szlachetnej Paczki”, taka oto wiadomość:
Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować paczkę dla tej wspaniałej, cudownej i kochającej się rodziny. TA PACZKA BYŁA WSPANIAŁA!! Szczególne wrażenie na
mnie i rodzinie wywarło opakowanie Paczek, było widoczne, że jest to prezent. Mało tego, dodam, że były to najpiękniejsze paczki tegorocznej edycji w rejonie Brzeg Dolny. Bardzo dziękuję za udzielenie pomocy tej konkretnej rodzinie i cieszę się niezmiernie, że chcą Państwo nadal Moją Paczkową Rodzinę wspierać. Mam nadzieję, że udział w projekcie jest dla Państwa równie niezwykłym uczuciem jak dla mnie. Do zobaczenia w przyszłej edycji! Czekamy na Takich wyjątkowych Darczyńców, jakimi są Państwo. Paczki były cudowne
!”

Renata Skiba

|