Zapraszamy do lektury Biuletynu Informacyjnego Gminy Prusice - Prusice24

Dorota Leń | Środa 21.12.2016 aktualizacja: 21.12.2016, 16:55
Z przyjemnością przekazujemy Mieszkańcom Naszej Gminy kolejny nowy numer Biuletynu Informacyjnego Gminy Prusice „Prusice24”.

W aktualnym numerze mogą Państwo przeczytać materiał o pozyskaniu przez Gminę Prusice, Lidera partnerskiego projektu budowy ścieżek rowerowych dofinansowania w wysokości ponad 6,5 mln zł na wybudowanie ponad 22 km ścieżek rowerowych na terenie Gminy Prusice, Żmigród, Milicz oraz Wołów.

Samorząd prusicki po raz kolejny odniósł sukces, tym razem Gmina Prusice znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu gmin miejsko-wiejskich do 10 tys. mieszkańców w Konkursie Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Ostatnie miesiące w Gminie Prusice to czas realizacji wielu działań, projektów i inwestycji, a także dbanie o dalszy rozwój Gminy Prusice i jakość życia jej mieszkańców. Będzie można przeczytać materiały o zrealizowanych inwestycjach drogowych, m.in. w Borowie, w Kaszycach Wielkich, w Pietrowicach Małych, w Krościnie Małej, Skokowej, Strupinie czy też Prusicach oraz o planowanych inwestycjach w Piotrkowicach oraz Chodlewku, a także Skokowej. Zakończono również budowę siedziby Związku Gmin Bychowo oraz Zakładu Wodociągowego  Związku Gmin Bychowo, a także planuje się realizować inwestycje związane z fotowoltaiką, przydomowymi oczyszczalniami ścieków oraz budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krościnie Małej.

W tym numerze będzie również okazja do przeczytania i obejrzenia fotorelacji z wydarzeń kulturalno – sportowych oraz uroczystości, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Gminy Prusice, takich jak: 11 Listopada, Gminne Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy oraz 5. Bieg w Poszukiwaniu Św. Mikołaja czy Akcja Prusice Biegają.

Nie zabraknie również materiałów edukacyjnych i sportowych, z których będzie można się dowiedzieć kto otrzymał stypendia ufundowane przez Marzenę i Krzysztofa Gradeckich, członków klubu golfowego Gradi Golf Club oraz kto brał udział w eskorcie piłkarzy na mecz WKS Śląsk Wrocław z Legia Warszawa na murawę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

W związku z tym, że  nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w tym miejscu składamy wszystkim naszym Czytelnikom najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy wszystkich Czytelników do współtworzenia Prusice24

Jeżeli uważacie, że jakiś temat powinien zostać przestawiony na łamach prasy lokalnej prosimy o kontakt pod adresem prusice24@prusice.pl.

Życzymy miłej lektury!!!

Aktualny numer gazety można pobrać tutaj:

http://prusice.pl/Prusice24_032016.pdf

 

|