Zespół Szkół w Prusicach uczcił rocznicę Chrztu Polski

Dorota Leń | Sobota 23.04.2016 aktualizacja: 23.04.2016, 19:55
Zespół Szkół w Prusicach postanowił w uroczysty sposób podejść do obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Zorganizowano apel, na który przybyli zaproszeni goście, a wśród nich – Radny Powiatowy Sławomir Zarentowicz, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, Radny Miasta i Gminy Marian Radzik, Ksiądz Proboszcz Bernard Świst, przedstawiciele ZEASZu.

Całość miała wyjątkowo podniosły charakter. Uczniowie prowadzący, ubrani w stroje z epoki, uczynili prawdziwy spektakl ze śpiewem i opowieściami o zamierzchłych czasach księcia Polan Mieszka I, który to, w roku 966, przyjął Chrzest.


Wśród prowadzących byli Marcin Kolad i Dawid Wójciów z kl. III gimnazjum , Weronika Karczowska z kl. V jako Dama Grodu oraz królewska wybranka Dobrawa czyli Martyna Mikiewicz z kl. I gimnazjum, która w niesamowity sposób odśpiewała hymn na 1050 rocznicę Chrztu Polski. Na zakończenie części oficjalnej rozdano dyplomy laureatom szkolnego Quizu Historycznego.


Za przygotowanie apelu, programu artystycznego, pięknych dekoracji i wystawy odpowiedzialne były Panie Wioletta Drząszcz, Martyna Zalewska- Rybka oraz Edyta Hoffman, które doskonale wywiązały się ze swojego zadania.

Renata Skiba

|